Nejméně šest lidí zemřelo po přívalových deštích v Riu de Janeiro

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 2. 2019 19:42
Nejméně šest obětí si vyžádaly přívalové deště, které v noci na čtvrtek postihly Rio de Janeiro. Kromě intenzivních srážek zasáhl druhé nelidnatějším město Brazílie i silný vítr o rychlosti až 110 kilometrů v hodině, uvedla místní média. Silný vítr vyvrátil v Riu de Janeiro z kořenů na dvě stovky stromů, z nichž některé zablokovaly silnice. Ochromena byla městská doprava, zpoždění nabraly i letecké spoje. Starosta Ria Marcelo Crivella vyhlásil za oběti třídenní smutek.
Dělníci odklízí škody po přívalovém dešti v okolí Ria de Janeiro.
Dělníci odklízí škody po přívalovém dešti v okolí Ria de Janeiro. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 16 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy