Lesy i vesnice udusilo bahno. Porovnejte si fotografie z protržení brazilské přehrady

Voda z protržené odpadní nádrže u města Belo Horizonte v Brazílii smetla vše, co jí stálo v cestě. Budovy přilehlého dolu na železnou rudu, obytné domy i auta. Rozsah katastrofy, která se odehrála v pátek 25. ledna, nyní ukázaly satelitní snímky. Pod nánosy bahna zemřelo nejméně 150 lidí, dalších více než 180 jich je nezvěstných. Podle záchranářů je možné, že těla některých obětí se už nikdy nepodaří vyprostit. Porovnejte si, jak okolí nádrže vypadalo před a po protržení.

Biden těsně před televizní debatou s Trumpem zveřejnil svoje daňové přiznání, prezident čelí kritice po odhalení NYT

Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden jen několik hodin před začátkem první předvolební debaty se svým sokem Donaldem Trumpem zveřejnil svoje daňové přiznání za minulý rok. Trump přitom od víkendu čelí zvýšenému tlaku na zveřejnění vlastních finančních záznamů poté, co deník The New York Times napsal, že prezident nezaplatil za posledních 15 let v podstatě nic na federálních daních z příjmu.

před 49 minutami

Furch vychytal Minsku šestou výhru za sebou, dostal jediný gól

Dominik Furch pomohl v Kontinentální lize hokejistům Dinama Minsk k šesté výhře za sebou a jen necelých sedm minut ho dělilo od první vychytané nuly v ročníku. Běloruský celek zvítězil na ledě Čerepovce 4:1 a v tabulce Východní konference zaostává o jediný bod za vedoucím CSKA Moskva.

V zápasech Minsku padá hodně gólů, Furch dosud měl průměr téměř 3,5 obdržené branky na utkání. Tentokrát ho ale z 33 střel domácích hokejistů překonal jen Denis Vicharev v 54. minutě z dorážky v přesilové hře.

Góly českých útočníků Lukáše Sedláka a Tomáše Hyky rozhodly o výhře Čeljabinsku 4:2 v Soči. Sedlák dostal po rychlém protiútoku a Hykově přihrávce hosty v 45. minutě do vedení 3:2, Hyka pak pojistil náskok Traktoru prudkou ranou v přesilové hře. Sedlák se v sezoně trefil potřetí, Hyka poprvé, ale u sedmi branek už asistoval.

KHL:

Čerepovec - Dinamo Minsk 1:4, Jaroslavl - Magnitogorsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), Kunlun Red Star - Nižněkamsk 3:4, Nižnij Novgorod - Kazaň 4:2, Omsk - Jokerit Helsinky 3:2 v prodl., HK Soči - Čeljabinsk 2:4 (za hosty Hyka 1+1, Sedlák 1+0).