Příběhy skryté za fotografiemi. Projděte si nejlepší snímky, které zachytily rok 2021

Příběhy skryté za fotografiemi. Projděte si nejlepší snímky, které zachytily rok 2021
Za uplynulý rok proběhla celá řada velkých protestů. Na tomto snímku fotograf agentury Reuters v březnu zachytil, jak policisté na motocyklech obklopili zraněného kolegu během demonstrace v řeckých Athénách. Lidé tehdy protestovali proti zákazu shromažďování.
Další snímek s krávou, tentokrát ze švýcarských Alp. Tamní dobytek si léto užívá na pastvinách vysoko v horách, ale na konci srpna se musí dostat zpět do údolí. Fotografovi Reuters zavolal místní zemědělec s tím, že asi deset krav se bude muset snést vrtulníkem, protože jsou zraněné a cestu by nezvládly. Zvířata se tak zavěsila do popruhů na dlouhém laně. Překvapivě je let nijak nevzrušoval a zůstaly klidné.
Výbuch policejní munice u budovy Kapitolu, když se podporovatelé tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa shromáždili 6. ledna před sídlem Kongresu a násilně pronikli dovnitř. Protestující tvrdili, že výsledky prezidentských voleb, podle kterých zvítězil Joe Biden, byly podvod. Při vtrhnutí do Kapitolu zemřelo pět lidí.
Velbloudi stojí za sušícím se prádlem v únoru ve francouzském Sénas, kam se uchýlil cirkus, protože kvůli covidovým opatřením nesměl hrát žádná představení.
Foto: Reuters
Reuters Dominika Perlínová dap Reuters, Dominika Perlínová, dap
31. 12. 2021 11:41
Protesty proti covidovým opatřením, výbuch sopky na Kanárských ostrovech nebo obličeje migrantů snažících se dostat do Evropy. Fotografové agentury Reuters zachytili v roce 2021 výrazné příběhy lidí a události, které měly dopad i na zbytek světa. Toto jsou nejlepší z nich.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Bitcoin klesl pod 34 000 dolarů, je nejníže od konce července

Bitcoin klesl pod 34 000 dolarů, je nejníže od konce července a 51 procent pod svým dosavadním maximem. Prudce oslabuje i kryptoměna ethereum.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Za schvalování teroristického útoku na internetu dostal muž tříletou podmínku

Pražský městský soud udělil sedmapadesátiletému Zdeňku Salovi za podporu a propagaci terorismu tříletý podmíněný trest s pětiletou zkušební dobou. Řidič kamionu v březnu 2019 na internetu vychvaloval pachatele teroristického útoku v Christchurchi na Novém Zélandu, který ve dvou mešitách zastřelil pět desítek lidí. Rozsudek není pravomocný, muž i státní zástupce si ponechali lhůtu na možné odvolání. Sala vinu popírá.

Muž podle obžaloby pod článek o střelbě na Novém Zélandu na webu zvrácený.cz napsal komentář "Dobře on, tak na muslimáče". Dopustil se tak podle státního zástupce trestného činu podpora a propagace terorismu. Žalobce Miloš Klátik ho za to navrhl poslat na pět let do vězení, soudkyně Jarmila Pavlátová však stejně jako většina soudců v podobných případech uložila podmíněný trest.

"Jde o ojedinělé jednání, kdy schvaloval takto odporný čin," prohlásila předsedkyně trestního senátu. U soudu se podle ní neprokázalo, že by Sala patřil do nějaké extremistické organizace nebo že by psal další podobné komentáře. Muž ale podle ní neprojevil žádnou lítost, proto dostal nejvyšší možný podmíněný trest. Sala vinu u hlavního líčení popřel. "Nic takového jsem nenapsal," uvedl. Dodal, že z jeho IP adresy mohl komentář odeslat i někdo jiný. Jeho argument však soud neuznal.

Za podporu a propagaci terorismu přes veřejnou síť hrozí trest pět až 15 let vězení. Soudy však zatím v případě schvalování útoku v Christchurchi ukládaly podmíněné tresty.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Ruské akcie i rubl kvůli sporu Moskvy se Západem o Ukrajinu prudce oslabují

 Ruské akcie od rána výrazně klesají, jejich hlavní index dopoledne odepisoval více než šest procent. Výrazně dolů zamířil i ruský rubl, který je k dolaru na nejnižších hodnotách od podzimu 2020. Podle analytiků je za tímto propadem citelné zhoršení vztahů mezi Ruskem a Západem. Ten se obává, že Rusko se chystá napadnout Ukrajinu, přestože Moskva opakovaně odmítá, že by něco takového plánovala.

Krátce před 11:00 SEČ se dolar prodával za 78,20 rublu, a vykazoval tak růst o 0,9 procenta. Naposledy byl tak vysoko v říjnu 2020. Ještě loni na podzim stačilo na nákup jednoho dolaru kolem 70 rublů. Euro se ve stejnou dobu prodávalo za 88,55 rublu a vykazovalo růst o 0,6 procenta. Pohybuje se tak blízko maxima z loňského jara.

Zvýšená kolísavost je u cen ruských aktiv patrná už několik týdnů, v posledních dnech ale napětí mezi Ruskem a Západem vygradovalo. Spojené státy v neděli oznámily, že nařizují rodinám diplomatů, aby opustily Ukrajinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy