Nejsilnější fotky roku z protestů: Chlapec zapaluje pneumatiku, zkrvavený poslanec i "ozdobená" zeď

Nejsilnější fotky roku z protestů: Chlapec zapaluje pneumatiku, zkrvavený poslanec i "ozdobená" zeď
14. ledna - Účastnice protestu černošského hnutí Black Lives Matter. Demonstrace se konala přímo před Trump Tower v New Yorku.
2. února - Jemenci se modlí v Brooklynu při protestu proti imigračnímu dekretu. Výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa zakazuje vstup do USA mimo jiné právě obyvatelům Jemenu.
26. února - Aktivista "zdobí" zeď mezi mexickým městem Ciudad Juárez a Novým Mexikem. Protestuje tak proti záměru Donalda Trumpa postavit zeď, která by znemožnila vstup do USA nelegálním přistěhovalcům z Mexika.
19. dubna - Snímek z velké protestní akce zvané "matka všech pochodů" ve venezuelské metropoli Caracas. Demonstraci proti prezidentu Nicolási Madurovi policie rozehnala slzným plynem.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
24. 12. 2017 17:23
Velké protesty ve Venezuele, zásah policie při referendu v Katalánsku nebo povolební násilí v Keni. I rok 2017 doprovázely v mnoha zemích velké demonstrace. Podívejte se na výběr těch nejpovedenějších fotografií.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy