Nejsilnější fotky roku z protestů: Chlapec zapaluje pneumatiku, zkrvavený poslanec i "ozdobená" zeď

Nejsilnější fotky roku z protestů: Chlapec zapaluje pneumatiku, zkrvavený poslanec i "ozdobená" zeď
14. ledna - Účastnice protestu černošského hnutí Black Lives Matter. Demonstrace se konala přímo před Trump Tower v New Yorku.
2. února - Jemenci se modlí v Brooklynu při protestu proti imigračnímu dekretu. Výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa zakazuje vstup do USA mimo jiné právě obyvatelům Jemenu.
26. února - Aktivista "zdobí" zeď mezi mexickým městem Ciudad Juárez a Novým Mexikem. Protestuje tak proti záměru Donalda Trumpa postavit zeď, která by znemožnila vstup do USA nelegálním přistěhovalcům z Mexika.
19. dubna - Snímek z velké protestní akce zvané "matka všech pochodů" ve venezuelské metropoli Caracas. Demonstraci proti prezidentu Nicolási Madurovi policie rozehnala slzným plynem.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
24. 12. 2017 17:23
Velké protesty ve Venezuele, zásah policie při referendu v Katalánsku nebo povolební násilí v Keni. I rok 2017 doprovázely v mnoha zemích velké demonstrace. Podívejte se na výběr těch nejpovedenějších fotografií.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy