Nejsilnější fotky roku z protestů: Chlapec zapaluje pneumatiku, zkrvavený poslanec i "ozdobená" zeď

Nejsilnější fotky roku z protestů: Chlapec zapaluje pneumatiku, zkrvavený poslanec i "ozdobená" zeď
14. ledna - Účastnice protestu černošského hnutí Black Lives Matter. Demonstrace se konala přímo před Trump Tower v New Yorku.
2. února - Jemenci se modlí v Brooklynu při protestu proti imigračnímu dekretu. Výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa zakazuje vstup do USA mimo jiné právě obyvatelům Jemenu.
26. února - Aktivista "zdobí" zeď mezi mexickým městem Ciudad Juárez a Novým Mexikem. Protestuje tak proti záměru Donalda Trumpa postavit zeď, která by znemožnila vstup do USA nelegálním přistěhovalcům z Mexika.
19. dubna - Snímek z velké protestní akce zvané "matka všech pochodů" ve venezuelské metropoli Caracas. Demonstraci proti prezidentu Nicolási Madurovi policie rozehnala slzným plynem.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
24. 12. 2017 17:23
Velké protesty ve Venezuele, zásah policie při referendu v Katalánsku nebo povolební násilí v Keni. I rok 2017 doprovázely v mnoha zemích velké demonstrace. Podívejte se na výběr těch nejpovedenějších fotografií.
 

Právě se děje

před 23 minutami

V americké Alabamě zahynulo při nehodě deset lidí. Devět z nich byly děti

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.  

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Na demonstraci Milion chvilek je dva tisíce lidí. Organizátoři vládě vystavili účet

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle odhadu ČTK a policie se protestu v centru Prahy účastní kolem 2000 lidí.

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevují se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

"Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás, " prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll. "Zapojit se musíme všichni," dodal. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. "Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy