Oko Sahary, polární záře i víření na Jupiteru. Toto jsou nejlepší vesmírné fotky roku

Oko Sahary, polární záře i víření na Jupiteru. Toto jsou nejlepší vesmírné fotky roku
Planeta Jupiter zachycená 27. června Hubbleovým vesmírným dalekohledem.
Raketa Antares, která slouží jako nosič lodě Cygnus, startuje 17. dubna z malého kosmodromu Wallops Flight Facility ve Virginii. Cygnus má za úkol dopravovat zásoby na ISS.
Americká astronautka NASA se skrze okno autobusu loučí se světem, na který byla zvyklá. Krátce nato vzlétla s dalšími dvěma členy posádky z kazašského kosmodromu Bajkonur k ISS. Fotografie z 14. března.
Působivý snímek pohybu hvězd, který byl pořízen z paluby ISS 5. července.
Foto: Reuters
Adéla Očenášková dap Reuters Adéla Očenášková, dap, Reuters
22. 12. 2019 14:30
Pozůstatky supernovy, působivý pohyb hvězd nebo start kosmické lodi Sojuz MS-15. Fotografům agentury Reuters nebo NASA se letos podařilo zaznamenat spoustu "vesmírných událostí". Podívejte se na výběr nejlepších snímků.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy