Obrazem: Úchvatné přírodní scenérie přímo z vesmíru. Podívejte se na nejlepší snímky planety Země

Pohoří Antiatlas v Maroku.
Paříž, metropole na Seině, při pohledu z družice Terra, kterou provozuje NASA.
Stratovulkán Aracar v Andách v Argentině v Jižní Americe na snímku EarthKAM. Vrchol sopky je ukončen 1,5 km širokým kráterem, ve kterém se nachází malé jezírko.
Surrealistický obraz australského vnitrozemí. Okraj jezera se na snímku EarthKAM sráží s vyprahlou skalnatou pouští.
Velká čínská zeď, jak ji zachytila družice Terra. Starobylé opevnění v délce tisíců kilometrů bylo postaveno ve třetím století před Kristem a dnes je jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě. Na snímku je její část v severní provincii Šan-si, kde prochází skalnatým terénem.
Foto: NASA.gov
Zahraničí Zahraničí
23. 4. 2018 20:15
V neděli oslavila naše planeta svůj svátek - Den Země, který upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. Připomínala si ho víc než miliarda lidí v takřka 200 státech světa. Podívejte se na úchvatné snímky, které pořídil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy