Obrazem: Úchvatné přírodní scenérie přímo z vesmíru. Podívejte se na nejlepší snímky planety Země

Pohoří Antiatlas v Maroku.
Paříž, metropole na Seině, při pohledu z družice Terra, kterou provozuje NASA.
Stratovulkán Aracar v Andách v Argentině v Jižní Americe na snímku EarthKAM. Vrchol sopky je ukončen 1,5 km širokým kráterem, ve kterém se nachází malé jezírko.
Surrealistický obraz australského vnitrozemí. Okraj jezera se na snímku EarthKAM sráží s vyprahlou skalnatou pouští.
Velká čínská zeď, jak ji zachytila družice Terra. Starobylé opevnění v délce tisíců kilometrů bylo postaveno ve třetím století před Kristem a dnes je jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě. Na snímku je její část v severní provincii Šan-si, kde prochází skalnatým terénem.
Foto: NASA.gov
Zahraničí Zahraničí
23. 4. 2018 20:15
V neděli oslavila naše planeta svůj svátek - Den Země, který upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. Připomínala si ho víc než miliarda lidí v takřka 200 státech světa. Podívejte se na úchvatné snímky, které pořídil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy