Napůl pes a divočák. Záhadný tvor napadá zvířata i lidi

Martin Novák Martin Novák
28. 2. 2012 16:25
Místní v tom vidí černou magii, podle zoologů může jít o málo vídaný vzácný druh
Je obávaným zvířetem ze severu Namibie hrabáč?
Je obávaným zvířetem ze severu Namibie hrabáč? | Foto: wikimedia

Windhoek - Severní Namibií obchází podle svědectví místních obyvatel podivné zvíře, jaké nikdy nespatřili.

Jak informuje namibijský on-line deník Informante, agresivní tvor připomíná křížence psa s divokým prasetem. Hlavu má údajně jako pes, tělo jako kanec, ale přitom bílé.

Namibijci říkají, že napadá kozy a jiná zvířata, stejně tak jako psy. Napadl už také jednoho muže. Podivná bytost se pohybuje v oblasti Ošana, nedaleko míst, kde začíná poušť Kalahari.

"Je to zvíře z jiného světa, o kterém lidé dříve nevěděli. Tady nejsou lesy, jenu buš, takže je divné, že bychom něco takového dříve nespatřili. Je to záležitost černé magie," tvrdí podle Informante představitel místní správy Andreas Mundjindi.

Země na jihu Afriky a bývalá německá kolonie nehlásí poprvé výskyt zvláštního tvora. Před třemi lety dokonce i policie pátrala po zvířeti, kterému patřily neobvykle velké stopy v zemi a bahně. Na jednom místě ale najednou končily a dál nepokračovaly.

Je tedy zpráva o výskyty záhadného tvora - z poloviny psa a z poloviny divočáka - nesmyslem, nebo může být pravdivá?

Odborníci ze specializovaného portálu cryptozoology.com se domnívají, že to, co lidé viděli, zřejmě může být některé z ohrožených zvířat, kterých už nežije mnoho a skutečně jsou spatřena lidmi jen velmi vzácně.

Hovoří například o Hrabáčovi neboli zemním praseti, které připomíná divoké prase. Hrabáč však rozhodně není pověstný agresivitou a žije hlavně v noci.

Foto: Aktuálně.cz

Možná se prý také jedná o mimořádně velký exemplář Medojeda kapského. Dokud však neexistuje fotografie inkriminovaného tvora, půjde jen o dohady a spekulace.

Nové druhy dosud neznámých zvířat ještě stále objevují expedice vědců v různých ohledných oblastech planety, například v Indonésii. Ale lidem nebezpeční tvorové, ze kterých by šel strach, na seznamu nových druhů nefigurují.

Asi nejznámější záhadou v tomto směru zůstává řádění takzvané Gévaudanské bestie, která terorizovala obyvatele na jihovýchodě Francie v letech 1764 až 1767.

Zvíře, podle popisu obrovské a mající neskutečnou sílu, připravilo o život kolem stovky lidí. Dodnes není jasné, o jaké zvíře šlo. Nejčastěji vědci zmiňují možnost, že se jednalo o mimořádně velkého vlka, o křížence vlka se psem nebo o hyenu, přivezenou někým z Afriky.

Odvážnější teorie tvrdí, že se jednalo o možná poslední pozůstatek dravých Mesonychidů. Vyhynulých a větších příbuzných dnešních sudokopytníků.

 

Právě se děje

Další zprávy