Začátkem měsíce přiletěla na Tchaj-wan předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Tento týden pak ostrov navštívila také delegace amerického Kongresu.
Čína na návštěvu Pelosiové odpověděla rozsáhlými vojenskými manévry, během nichž testovala i balistické střely. Tento týden Peking v souvislosti s návštěvou delegace amerického Kongresu uvedl, že "čínská armáda bude pokračovat ve cvičeních a bude připravena k boji, aby hájila suverenitu země". Na Holcombův přílet zatím Čína nereagovala, napsala agentura Reuters.
Holcomb uvedl, že je prvním americkým guvernérem, který Tchaj-wan navštívil od začátku pandemie covidu-19 před více než dvěma lety. Dodal, že hodlá navštívit také Jižní Koreu.
Tchajwanský prezidentský úřad uvedl, že Holcomb se v pondělí setká s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Podle tchajwanského ministerstva zahraničí bude Holcomb hovořit také s představiteli tchajwanských polovodičových firem.
Na Tchaj-wanu sídlí mimo jiné největší světový smluvní výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing, který nyní v americké státě Arizona staví továrnu za 12 miliard dolarů (zhruba 300 miliard korun).