Na pařížském nádraží zadržela policie podezřelého muže s nožem, ohrožoval policisty

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 4. 2017 18:10
Na pařížském Severním nádraží zadržela francouzská policie nebezpečného muže, s nožem v ruce ohrožoval policisty. Podle železničních zříznců muž nikoho nezranil, mezi cestujícími však vyvolal paniku. Policie útočníka okamžitě zpacifikovala a zadržela. V Paříži nyní platí mimořádná bezpečnostní opatření po čtvrtečním útoku na Champs-Élysées, kde terorista zabil jednoho policistu.
Severní nádraží (Gare du Nord) v Paříži.
Severní nádraží (Gare du Nord) v Paříži. | Foto: Wikimedia Commons - Skatebiker (CC BY-SA 2.0)

Paříž - Na pařížském Severním nádraží byl v sobotu zadržen podezřelý mladík s nožem v ruce. Když jej zadržela policie, někteří cestující krátce propadli panice. Muž přitom policii nekladl odpor.

Podle železničních zřízenců muž nikoho nezranil. V Paříži nyní platí přísná bezpečnostní opatření v souvislosti s nedělními prezidentskými volbami a čtvrtečním útokem na policisty.

Poté, co člověk s nožem vstoupil na nádraží, byla na něj upozorněna hlídkující policie, která podezřelého okamžitě zadržela, uvedla agentura AFP s odvoláním na policejní zdroj. Z dosavadních informací není jasné, co muž s nožem zamýšlel.

Další policejní zdroj potvrdil, že 20letého Malijce, který dosud u policie nemá záznam, si nejdříve všimli cestující a že mladík na nádraží držel nůž v ruce.

Policie podezřelému nařídila lehnout si na břicho, zatímco kolem v panice pobíhali cestující, popsali svědkové události. Podle policie dokonce někteří vyděšení cestující opustili svá zavazadla.

Obezřetnost je v Paříži na místě zvláště po čtvrtečním teroristickém útoku, kdy atentátník zaútočil na policisty na pařížském bulváru Champs-Élysées nedaleko Vítězného oblouku.

Na klidný průběh voleb v 67 000 volebních místnostech bude v neděli dohlížet kolem 50 000 policistů a 7000 vojáků. Leckde jsou přítomné i policejní a vojenské hlídky vybavené automatickými puškami.

Severní nádraží je jednou z hlavních dopravních křižovatek francouzské metropole. Protínají se tu linky metra, příměstských i meziměstských vlaků a vyjíždí odsud rychlovlaky, jako je Eurostar spojující Paříž s Londýnem.

Nádraží bylo kvůli incidentu kolem 14:00 SELČ krátce zavřeno a pozdržen byl nástup do vlaku Eurostar ve směru do Londýna. Brzy se ale situace uklidnila.

Francouz ve čtvrtek večer zabil na pařížské třídě Champs-Élysées u Vítězného oblouku policistu a další dva zranil, než byl sám zastřelen. | Video: Reuters, Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy