Káhira - Forenzní expert, na něhož se odvolává agentura AP, je členem egyptského týmu vyšetřovatelů. Ostatky osobně ohledal v márnici v Káhiře.
Doposud podle něj bylo ze Středozemního moře vytaženo zhruba "80 malých částí" lidských těl, které byly do egyptské metropole převezeny ve 23 pytlech.
"Nejde ani o celistvé kusy těla jako paže nebo hlava," řekl AP pod podmínkou anonymity. "Logickým vysvětlením tak je, že tam došlo k explozi." Upozornil ale, že nelze říci, co výbuch způsobilo.
Rovněž nezávislý káhirský deník al-Watan přinesl v úterý svědectví experta, podle něhož letadlo zřejmě explodovalo ve vzduchu, ale je otázkou, zda výbuch způsobila bomba, nebo "něco jiného". Stopy po výbušninách se doposud nenašly.
Vedoucí forenzního týmu Hišám Abdalhamíd tvrzení odmítl. "Cokoli zveřejněné na toto téma jsou zcela mylné a bezvýznamné domněnky, které nepocházejí z forenzního úřadu," řekl agentuře Reuters.
V Káhiře sbírají vzorky DNA
Zprávy týkající se těl obětí odmítl komentovat i francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA). Egyptské úřady sbírají od příbuzných pasažérů vzorky DNA, které mají pomoci s identifikací.
Záhadu by mohly objasnit černé skříňky, které se ale zatím nepodařilo najít. Ve Středozemním moři je hledá ponorka.
Po vraku pátrají lodě hned několika zemí - Francie, Británie, Kypru, Řecka a Spojených států.
Na palubě Airbusu A320 společnosti EgyptAir bylo 66 lidí, včetně deseti členů posádky. Úřady od počátku tvrdily, že terorismus je nejpravděpodobnější variantou neštěstí. V posledních desítkách hodin se vyšetřovatelé začali klonit spíše k verzi, že zkázu stroje způsobily technické potíže.
Francouzská televize M6 totiž s odvoláním na své zdroje uvedla, že se kapitán letadla Muhammad Alí Šukajr před pádem spojil s kontrolní věží v Káhiře, hlásil kouř v pilotní kabině a pokoušel se se strojem přistát. Egypt ale informaci posléze popřel.