Na ministerstvo vnitra v Kábulu zaútočili radikálové, po explozi začali střílet

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2018 14:22
Sídlo afghánského ministerstva vnitra se ve středu stalo terčem útoku radikálů. Před objektem se nejprve odpálil sebevražedný atentátník, který umožnil dalším ozbrojencům proniknout přes vnější bránu komplexu. Za ní se střetli s příslušníky afghánských bezpečnostních sil. Ti nakonec všech deset útočníků zabili, napsala agentura AP. Mluvčí ministerstva Nadžíb Daníš uvedl, že zahynul také jeden policista a pět dalších utrpělo zranění. Podle mluvčího měli útočníci uniformy afghánské armády. Bitva trvala téměř dvě hodiny, do hlavní budovy ministerstva se radikálové nedostali. K útoku se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy