Na Dunaji přituhuje. Slovenský diplomat cílem útoku

ČTK ČTK
28. 8. 2009 7:59
Tento týden hodil neznámý pachatel na dveře slovenské ambasády v Budapešti zápalné láhve
Foto: Aktuálně.cz

Budapešť - Neznámý řidič se ve čtvrtek v Budapešti pokusil vytlačit ze silnice vůz slovenského velvyslance. S odvoláním na maďarskou televizní stanici MTV o tom informovala agentura APA. Incident, který se odehrál v době napjatých diplomatických vztahů mezi Slovenskem a Maďarskem a krátce po útoku na slovenskou ambasádu v Budapešti, odmítlo budapešťské policejní prezidium (BRFK) potvrdit.

Údajně útočící řidič prý při incidentu slovenského diplomata také slovně urážel. Nikdo nebyl zraněn.

První útok:
Slovenskou ambasádu v Budapešti zkusil někdo podpálit

Pokud se tento případ potvrdí, bude to v Maďarsku v krátké době již druhý útok na slovenský diplomatický cíl. Ve středu hodil neznámý pachatel na dveře slovenské ambasády v Budapešti zápalné láhve. Ty se naštěstí nevznítily, takže nikdo nebyl zraněn, ani nevznikly žádné škody na majetku.

BRFK oznámilo, že v souvislosti s tímto útokem vyslechla dva muže z maďarské metropole. Výslech měl podle APA objasnit, zda se jeden z nich na napadení slovenského zastupitelského úřadu nepodílel. Ambasáda podle BRFK poskytla policii videozáznam incidentu, na němž je prý zachycen jeden z pachatelů.

Dlouhodobě napjaté slovensko-maďarské vztahy se zhoršily minulý týden poté, co Bratislava zakázala vstup na slovenské území maďarskému prezidentovi Lászlóvi Sólyomovi. Ten se chtěl 21. srpna, tedy v den výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do bývalého Československa, na němž se podílela i maďarská armáda, zúčastnit v Komárně odhalení sochy zakladatele uherského státu svatého Štěpána.

 

Právě se děje

Další zprávy