Na Bermudy míří tropická bouře číslo 7. Je to Gerd

Zahraničí Zahraničí
14. 8. 2011 20:15
Ropná zařízení podle odhadu expertů nejsou v ohrožení

Miami - U Bermudských ostrovů se vytvořila sedmá bouře této hurikánové sezony, které meteorologové dali jméno Gert.

Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se bouře k Bermudám dostane v neděli v noci či v pondělí brzy ráno, ale neohrozí ropná zařízení Spojených států, oznámil Reuters.

Ještě během neděle se pohybovala rychlostí 55 kilometrů za hodinu, tedy již rychlostí tropického cyklónu, ale později zrychlila.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy