Žhavé Chorvatsko zchladila bouře s kroupami jako pěst

Petr Jemelka Petr Jemelka
12. 7. 2011 15:23
Bouře z vedra zasáhly Krapinsko-zagorskou župu na hranicích se Slovinskem
Krapinsko-zagorská župa.
Krapinsko-zagorská župa. | Foto: Wikimedia Commons

Krapina (Chorvatsko) - Severním Chorvatskem, konkrétně Krapinsko-zagorskou župou na hranicích se Slovinskem, se v pondělí večer přehnala po vlně tropických veder silná bouře a krupobití.

Průtrže mračen a padající kroupy na mnoha místech zničily zemědělskou úrodu, přetrhaly elektrické vedení a poškodily domy i auta.

Na chorvatskou stranu hranice se bouře přesunula v pondělí kolem sedmé hodiny večer. Největší škody napáchala v obcích Kraljevec na Sutli, Kackovec, Drase, Movrač a Kapelski Vrh.

Podle listu Croatian Times padaly kroupy velké jako pěst.

Některé vesnice stále zůstávají odříznuty od dodávek proudu. Kvůli popadaným stromům navíc zůstávají uzavřeny i některé silnice.

Obdobné škody podle deníku Jutarnji List způsobila bouře na slovinské straně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy