Monzunové záplavy si v Pákistánu vyžádaly dalších 24 mrtvých

ČTK ČTK
25. 7. 2015 13:44
Nová vlna dešťů, která v Pákistánu začala v pátek, podle meteorologů potrvá minimálně další dva dny.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Islámábád/Rangún - Dalších nejméně 24 mrtvých si od pátku vyžádaly v Pákistánu záplavy způsobené monzunovými lijáky. Počet obětí povodní od začátku týdne tak v zemi stoupl na minimálně 42. Monzunové záplavy zabíjely rovněž na severozápadě Barmy.

Nejnovějších 24 obětí povodní v sobotu ohlásily úřady z oblasti města Čitrál v provincii Chajbar Pachtunchvá. Jejich těla našli od pátku záchranáři v rozvalinách domů.

V tomto regionu tak vodní živel od neděle usmrtil nejméně 30 lidí. Celkem postihl na 300 tisíc obyvatel, když ničil domy, silnice a mosty. Vláda poslala na pomoc při evakuaci lidí armádu, která nasadila vrtulníky.

Od začátku týdne si 12 životů vyžádaly i záplavy v jihozápadní provincii Balúčistán a v provincii Paňdžáb na východě země. Podle úřadů povodně v Paňdžábu způsobily problémy 200 tisíc obyvatel.

Nová vlna dešťů, která v Pákistánu začala v pátek, podle meteorologů potrvá minimálně další dva dny.

Rozsáhlé záplavy mají monzunové lijáky na svědomí i v Barmě. Podle dnešní informace Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) je postiženo na 70 tisíc lidí a zatím devět osob přišlo o život. Jen v Sakainské oblasti prý vodní živel zničil na 12 tisíc domů.

Na řadě míst jsou zatopeny hektary rýžových polí. Mnohde je přerušena doprava, protože voda zaplavila silnice a železnice.

 

Právě se děje

Další zprávy