Londýn - Ještě před několika desítkami let bylo mezi šlechtou běžné rodit doma. Vše se změnilo v 80. letech, kdy britský princ William i jeho bratr Harry přišli na svět v Lindoově křídle nemocnice Panny Marie v Londýně.
Za zdmi královských panství se dlouhou dobu odvíjelo také vzdělávání urozených dětí. Členové královské rodiny nikdy nechodili do základních škol či na univerzity, kde by se mohli potkat se svými poddanými.
Královnu učil její otec, domácí učitel a vychovatelka. Princ Charles byl prvním, kdo začal chodit do běžné školy, jeho syn a Kate rovněž získali vzdělání na normálních školách a očekává se, že stejně tak tomu bude u jejich dítěte.
U porodu bude William...
William několikrát zopakoval, že si porod svého prvního dítěte nenechá ujít. Stejně jako byl Charles u narození Williama i Harryho.
Když se ale narodil Charles, bylo to jinak. Jeho otec, princ Philip, hrál v tu dobu v paláci squash. Ne že by mu snad bylo narození svého potomka jedno. Jak později napsal jeho životopisec, snažil se jen uklidnit a zbavit stresu.
... ale ministryně už ne
Ještě na začátku 20. století, a možná i dříve, bylo zvykem, že u narození královského potomka má být přítomen člen vlády. Když se narodila například současná britská královna v roce 1926, u jejího porodu byl mezi lékaři i tehdejší ministr vnitra.
Jak uvedla nynější ministryně vnitra Theresa Mayová, vládní činitelé tehdy "měli dosvědčit, že se opravdu narodil královský potomek a že matce nebylo podstrčeno jiné dítě".
Tato tradice začala v roce 1688, kdy bylo u porodu manželky krále Jakuba II. přítomno 42 tehdejších významných osobností veřejného života. Existovaly totiž pochybnosti, zda je jeho manželka Marie skutečně těhotná.
Za doby vlády krále Jiřího VI. v letech 1936 až 1952 ale byla tato tradice zrušena.
Několik křestních jmen a ani jedno příjmení
Kromě pohlaví dítěte se největší spekulace vedou ohledně jeho jména. Většina členů královské rodiny má tři nebo čtyři křestní jména, často na počest svých předchůdců či současných příbuzných.
Podle sázkových kanceláří se nový královský potomek bude jmenovat Alexandra, Charlotte, Elizabeth nebo George. Bude ale nejspíš nějakou dobu trvat, než se veřejnost jméno dítěte dozví. Když se narodil William, jeho jméno bylo oznámeno až po týdnu.
Členové britské královské rodiny nemají žádná příjmení. Královský potomek získá titul Jeho či Její královská Výsost princ či princezna (nyní přijde jméno) z Cambridge. Když je potřeba, používá královská rodina příjmení Mountbatten-Windsor. Princ William si v armádě nechává říkat poručík Wales.
Chůvy se královské dítko asi nedočká
Kate ani William neoznámili, zda si plánují najmout chůvu. Všeobecně se ale očekává, že se dítěti budou věnovat přímo oni. Pomáhat jim budou i rodiče Kate Michael a Carole Middletonovi.
Chůvy hrály ve výchově královských potomků vždy velkou roli. Charles měl ke svým chůvám velmi blízký vztah, stejně tak i princové William a Harry měli velmi rádi svou bývalou chůvu Tiggy Leggeovou-Bourkeovou.