Metropole zločinu v USA? New Orleans, Detroit propadl

Martin Novák Martin Novák
25. 11. 2008 19:58
Automobilové město skončilo v novém žebříčku až na třetím místě
Foto: Reuters

Washington - Za metropoli zločinu je v USA již několik let považován Detroit. Podle nejnovějšího žebříčku sestaveného agenturou CQ Press už to neplatí.

Ze statistik zaznamenávajících počet vražd, loupežných přepadení, znásilnění a krádeží vyplývá, že nejvyšší kriminalita je nyní v louisianském New Orleans, městě zasaženém v roce 2005 ničivým hurikánem Katrina.

CQ Press uvádí, že se tam loni odehrálo 209 vražd, zatímco rok předtím jen 162. Přitom počet obyvatel města v Louisianě se po hurikánu výrazně snížil.

Druhým nejhorším místem v zemi je Camden, který leží ve státě New Jersey poblíž Filadelfie. Detroit tak po letech klesl na třetí místo.

Detroit má už mnoho let problémy se zločinností.
Detroit má už mnoho let problémy se zločinností. | Foto: Reuters

K nejnebezpečnějším městům patří dále St.Louis, Oakland v Kalifornii a také Baltimore, přestože tam podle policejních statistik v posledních letech výrazně ubylo vražd.

Z velkých měst je naopak nejbezpečněji v Honolulu na Havaji, v New Yorku a Seattlu.

Někteří kriminalisté a policejní odborníci ale pořadí CQ Press, sestavované od roku 1999, zpochybňují. Podle nich nebere v úvahu rozdíly mezi jednotlivými městy a oblastmi v USA.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) označil hodnocení za "zjednodušující".

 

Právě se děje

před 40 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy