Metropole zločinu v USA? New Orleans, Detroit propadl

Martin Novák Martin Novák
25. 11. 2008 19:58
Automobilové město skončilo v novém žebříčku až na třetím místě
Foto: Reuters

Washington - Za metropoli zločinu je v USA již několik let považován Detroit. Podle nejnovějšího žebříčku sestaveného agenturou CQ Press už to neplatí.

Ze statistik zaznamenávajících počet vražd, loupežných přepadení, znásilnění a krádeží vyplývá, že nejvyšší kriminalita je nyní v louisianském New Orleans, městě zasaženém v roce 2005 ničivým hurikánem Katrina.

CQ Press uvádí, že se tam loni odehrálo 209 vražd, zatímco rok předtím jen 162. Přitom počet obyvatel města v Louisianě se po hurikánu výrazně snížil.

Druhým nejhorším místem v zemi je Camden, který leží ve státě New Jersey poblíž Filadelfie. Detroit tak po letech klesl na třetí místo.

Detroit má už mnoho let problémy se zločinností.
Detroit má už mnoho let problémy se zločinností. | Foto: Reuters

K nejnebezpečnějším městům patří dále St.Louis, Oakland v Kalifornii a také Baltimore, přestože tam podle policejních statistik v posledních letech výrazně ubylo vražd.

Z velkých měst je naopak nejbezpečněji v Honolulu na Havaji, v New Yorku a Seattlu.

Někteří kriminalisté a policejní odborníci ale pořadí CQ Press, sestavované od roku 1999, zpochybňují. Podle nich nebere v úvahu rozdíly mezi jednotlivými městy a oblastmi v USA.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) označil hodnocení za "zjednodušující".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy