Obrazem: Chýše bez vody a elektřiny. Jak se žije v obří uprchlické osadě v Zambii

Obrazem: Chýše bez vody a elektřiny. Jak se žije v obří uprchlické osadě v Zambii
Uprchlická osada Meheba na pomezí Zambie a Konga se rozkládá na obrovském území 720 čtverečních kilometrů.
Meheba byla oficiálně otevřena v roce 1971. Tábor spravuje zambijské ministerstvo vnitra za podpory Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Žije tu okolo 24 tisíc obyvatel.
Poloha uprchlické osady Meheba na mapě Afriky.
Do Meheby stále přicházejí další uprchlíci z okolních zemí, především z Demokratické republiky Kongo. Dále jsou tu lidé především z Angoly, Burundi, Rwandy a Somálska.
Foto: Jiří Pasz / Charita Česká republika
Jiří Pasz
16. 11. 2019 6:41
Na hranicích Zambie a Demokratické republiky Kongo se rozkládá rozlehlá uprchlická osada Meheba. Žije zde okolo 24 tisíc lidí převážně z okolních zemí. Místní spojuje pohnutý osud - utekli před válkou, vyvražďováním i kmenovými násilnostmi. Přímo na místě fotil spolupracovník deníku Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy