Foto: Nejen Čína. V Madridu vybudovali za pár dní největší polní nemocnici v Evropě

Foto: Nejen Čína. V Madridu vybudovali za pár dní největší polní nemocnici v Evropě
Nejen v Číně umějí postavit polní nemocnici za pár dnů. Podařilo se to i ve Španělsku.
V prostorách IFEMA se ještě loni v prosinci konala mezinárodní klimatická konference COP 25...
... nyní ale interiér vypadá úplně jinak.
Polní nemocnice je určena hlavně pro lehčí případy, které však potřebují lékařský dohled. Je připravena také přijmout některé těžké případy, které potřebují jednotku intenzivní péče. Takových pacientů pojme až 500.
Foto: Reuters
Simone Radačičová Simone Radačičová
24. 3. 2020 12:26
Španělsko má po Itálii druhý největší počet nakažených koronavirem v Evropě. Je jich už skoro 40 tisíc. Tamním nemocnicím rychle docházejí kapacity, a proto úřady vybudovaly obří polní nemocnici. Leží v areálu konferenčního centra IFEMA v Madridu, kde se ještě v prosinci sešli delegáti z celého světa na klimatické konferenci. Premiér Pedro Sánchez ale Španěly varoval, že to nejhorší teprve přijde.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy