Maďaři dopadli "pákistánského řezníka". Je podezřelý ze 70 nájemných vražd

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 10. 2017 23:04
V Maďarsku byl ve skupině migrantů, snažících se ilegálně projít do Rakouska, zadržen Pákistánec, kterému tamní úřady přičítají sedm desítek vražd. Oznámila to ve středu agentura AFP s odvoláním na maďarskou a rakouskou policii. Pětatřicetiletý Pákistánec, označený pouze iniciálami A.Z., byl zadržen policisty ještě v úterý na jihu Maďarska. "Pákistán vydal na zadrženého muže mezinárodní zatykač," uvedlo policejní komuniké. Podle rakouských vyšetřovatelů, kteří maďarským kolegům o Pákistánci předali informace, se podezřelému přezdívá "pákistánský řezník" a ve vlasti čelí obvinění, že jako nájemný vrah sprovodil ze světa "okolo 70 lidí".
Maďarská policie, ilustrační foto
Maďarská policie, ilustrační foto | Foto: Michal Pavlásek
 

Právě se děje

před 49 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy