Lubitz donutil pilota k odchodu na WC, dal mu močopudné léky

ČTK ČTK
10. 4. 2015 10:35
Pak se zamkl v kabině airbusu Germanwings a navedl letoun do horského masivu, tvrdí britský list s odvoláním na vyšetřovatele.
Na palubě stroje bylo 150 lidí, nikdo nepřežil.
Na palubě stroje bylo 150 lidí, nikdo nepřežil. | Foto: Reuters

Londýn/Berlín - Kopilot Andreas Lubitz, jenž koncem března úmyslně zapříčinil tragický pád airbusu Germanwings se 150 lidmi na palubě, dal za letu kapitánovi do kávy močopudný lék.

Tím ho přiměl odejít na toaletu, a mohl se tak zamknout v pilotní kabině a zamířit s letounem přímo do skal, napsal s odvoláním na německé vyšetřovatele britský list The Times.

Sedmadvacetiletý Lubitz podle vyšetřovatelů před osudným letem společnosti Germanwings z Barcelony do Düsseldorfu vyhledával na internetu diuretické léky, které zvyšují potřebu močit.

Dosáhl tak odchodu hlavního pilota Patricka Sondheimera z kabiny, jejíž dveře poté uzamkl. Nikdo mu tak podle listu už nemohl zabránit, aby začal se strojem klesat.

Vyšetřovatelé odmítli zprávu komentovat, ale slíbili, že se brzy vyjádří k informacím, které se jim podařilo získat z počítače kopilota.

Dosavadní vyšetřování nehody z 24. března kromě jiného ukázalo, že Lubitz trpěl psychickými problémy a sebevražednými náladami. Žádný dopis na rozloučenou prý ale nezanechal.

Potvrzení, že si před letem nachystal diuretikum, by ukazovalo na to, že tragédii plánoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy