reklama
 
 

Lidlu opět chyběly na kostelech kříže, ozvali se Italové. Nepozornost, omlouvá se společnost

12. 10. 2017
Společnost Lidl čelí další kritice kvůli odstranění křížů z kostela, který byl na jejich reklamním letáku. Kostely bez kříže se objevily v italských reklamních materiálech. Lidl na svou obranu uvedl, že fotografii obdržel z fotografické databáze. Lidl se kvůli vyretušovaným křížům dostal do centra pozornosti médií již dříve, když jak přiznal, nechal v rámci svého "řeckého týdne" odstranit kříže z fotografií kostelů na řeckém ostrově Santorini.

Řím - Na německý obchodní řetězec Lidl se opět snesla kritika kvůli chybějícím křížům v jeho reklamních materiálech. V italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii visela fotografie kostela z Dolceacqua v jiné části Itálie - bez křížů. Řetězci si stěžoval místní starosta, napsala agentura DPA.

Lidl na svou obranu uvedl, že fotografii obdržel z fotografické databáze. "Nevšimli jsme si, že na fotografii chybějí kříže. V žádném případě se nejedná o marketingovou strategii, ale pouze o nepozornost, za niž se jak našim zákazníkům, tak obyvatelům Dolceacqua omlouváme," píše se v tiskové zprávě. Obrázek byl odstraněn a firma se starostovi omluvila.

Lidl se kvůli vyretušovaným křížům dostal na přední stránky novin již dříve, když jak přiznal, nechal v rámci svého "řeckého týdne" odstranit kříže z fotografií kostelů na řeckém ostrově Santorini. Tehdy narazil na odpor v několika evropských zemích včetně České republiky, kde se proti chybějícím kostelním křížům ozval i kardinál Dominik Duka.

Společnost se i v tomto případě omluvila. Zároveň ale na vysvětlenou uvedla, že jde o součást její obchodní politiky, v níž usiluje o zachování náboženské a politické neutrality.

autor: ČTK | 12. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama