Foto: Irácký Mosul už nemyslí jen na válku. Brány otevřely slavné lázně a bahenní koupele

Lázně se nachází ve městě Hammam al-Alil jižně od Mosulu.
Ve městě Hammam al-Alil, které leží asi 20 kilometrů jižně od iráckého Mosulu, fungují už od 80. let významné lázně. Od roku 2014 je ale spravovali džihádisté z tzv. Islámského státu, stejně jako celé město.
V listopadu loňského roku se vládním jednotkám podařilo radikály svrhnout.
Celá oblast včetně lázní se tak znovu probouzí k životu. Návštěvníci si tu užívají například bahenních koupelí...
... nebo i mýdlových masáží.
Foto: Reuters
Masáže, bahenní koupele, léčivé termální prameny a radostné obličeje. I tak to vypadá kousek od Mosulu ve městě Hammam al-Alil, které ještě před několika měsíci ovládali radikálové z Islámského státu. Když ale vládní jednotky oblast osvobodily, mohlo město zase začít žít normálně. Včetně tamních lázní, které už nekontroluje radikální náboženská policie. Iráčané se tady proto můžou léčit nebo jen tak trávit volný čas. Bezprostředně u lázní přitom sídlí tábor s tisíci uprchlíky, kteří ztratili svůj domov během dlouholeté války o Irák. Ta pořád není u konce.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy