reklama
 
 

Koňský penis, napsal Brit o tradiční klobáse v Kyrgyzstánu. Hrozí mu pět let vězení za urážku

3. 1. 2016 15:48
Z podněcování k rasové nesnášenlivosti obvinily justiční orgány v Kyrgyzstánu Brita, který na svém Facebooku uvedl, že specialitou místních obyvatel je koňský penis. Kvůli tomu pak vstoupili do stávky zaměstnanci zdejšího zlatého dolu.

Biškek - Pětileté vězení hrozí v Kyrgyzstánu Britovi, který byl v této převážně muslimské zemi ve střední Asii zatčen za to, že urazil místní tradiční jídlo. Informovala o tom dnes agentura AFP.

O kyrgyzské speciální klobáse napsal britský zaměstnanec tamního zlatého dolu ve vzkazu na facebooku, že specialitou místních obyvatel je "koňský penis".

Zachycená zpráva pohoršila kyrgyzské zaměstnance dolu, kteří kvůli tomu vstoupili do stávky. Do práce se vrátili až dnes po zatčení Brita Michaela Mcfeata. Místní justice Brita obvinila z podněcování rasové nesnášenlivosti. Za to mu podle zákonů této bývalé sovětské republiky hrozí tři až pět let žaláře.

Michael Mcfeat vzkaz již smazal a na facebooku se omluvil všem kolegům ze zlatého dolu, který představuje deset procent ekonomiky země. Ujistil přitom, že rozhodně neměl v úmyslu někoho urazit.

Klobása, kterou si kyrgyzští zaměstnanci dávali u příležitosti svátků na konci roku, je vyrobena z koňského masa, které je v zemi velmi ceněné. Jídla z koňského masa jsou zvlášť vyhledávaná poté, co se po pádu bývalého Sovětského svazu oživili v zemi nomádské tradice.

autor: ČTK | 3. 1. 2016 15:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama