Koaliční rada, která má řešit krizi na Slovensku, se nesešla. Fico má zdravotní problémy

ČTK ČTK
11. 8. 2017 10:51
Předáci slovenských vládních stran se v pátek nesejdou na plánované schůzce, na které se měli věnovat krizi v koalici. Důvodem je indispozice premiéra Roberta Fica. Předseda nejsilnější vládní strany Směr se omluvil kvůli zdravotním problémům. Jaké potíže Fico má, ale jeho mluvčí neupřesnila. Zatím není jasné, kdy by se koaliční rada mohla sejít. Roztržka ve vládě propukla poté, co Slovenská národní strana (SNS) v pondělí oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Následovaly spekulace, zda hrozí pád kabinetu a předčasné volby, anebo zda jde jen o běžné třenice mezi koaličními partnery. V úterý šéf další vládní strany Most-Híd Béla Bugár řekl, že rozhovory budou pokračovat.
Slovenský premiér Robert Fico.
Slovenský premiér Robert Fico. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 32 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy