Koaliční rada, která má řešit krizi na Slovensku, se nesešla. Fico má zdravotní problémy

ČTK ČTK
11. 8. 2017 10:51
Předáci slovenských vládních stran se v pátek nesejdou na plánované schůzce, na které se měli věnovat krizi v koalici. Důvodem je indispozice premiéra Roberta Fica. Předseda nejsilnější vládní strany Směr se omluvil kvůli zdravotním problémům. Jaké potíže Fico má, ale jeho mluvčí neupřesnila. Zatím není jasné, kdy by se koaliční rada mohla sejít. Roztržka ve vládě propukla poté, co Slovenská národní strana (SNS) v pondělí oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Následovaly spekulace, zda hrozí pád kabinetu a předčasné volby, anebo zda jde jen o běžné třenice mezi koaličními partnery. V úterý šéf další vládní strany Most-Híd Béla Bugár řekl, že rozhovory budou pokračovat.
Slovenský premiér Robert Fico.
Slovenský premiér Robert Fico. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy