Koaliční rada, která má řešit krizi na Slovensku, se nesešla. Fico má zdravotní problémy

ČTK ČTK
11. 8. 2017 10:51
Předáci slovenských vládních stran se v pátek nesejdou na plánované schůzce, na které se měli věnovat krizi v koalici. Důvodem je indispozice premiéra Roberta Fica. Předseda nejsilnější vládní strany Směr se omluvil kvůli zdravotním problémům. Jaké potíže Fico má, ale jeho mluvčí neupřesnila. Zatím není jasné, kdy by se koaliční rada mohla sejít. Roztržka ve vládě propukla poté, co Slovenská národní strana (SNS) v pondělí oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Následovaly spekulace, zda hrozí pád kabinetu a předčasné volby, anebo zda jde jen o běžné třenice mezi koaličními partnery. V úterý šéf další vládní strany Most-Híd Béla Bugár řekl, že rozhovory budou pokračovat.
Slovenský premiér Robert Fico.
Slovenský premiér Robert Fico. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 17 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 37 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy