Izraelský premiér Netanjahu bude obviněn z korupce, odstoupit nehodlá

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 2. 2019 17:53
Izraelský generální prokurátor Avichaj Mandelblit oznámil, že premiéra Benjamina Netanjahua obviní z korupce. Informují o tom místní média. Formálně ale premiér zřejmě nebude obviněn před dubnovými parlamentními volbami, prokurátor ho podle obvyklé právní praxe před obviněním ještě vyslechne. Netanjahuova vládní strana Likud se oznámení o obvinění snažila zabránit žádostí k soudu, který to ale zamítl. Advokáti strany Likud argumentovali tím, že zveřejnění záměru obvinit premiéra takto krátce před volbami ovlivní jejich výsledek. Po oznámení strana Likud označila obvinění za "politickou perzekuci" a oznámila, že premiér se k tomu vyjádří v 19:00 SEČ. Odstoupit ale podle ní nehodlá.
Benjamin Netanjahu.
Benjamin Netanjahu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy