Izraelská policie doporučila stíhat ministra vnitra za podvody

ČTK ČTK
20. 11. 2018 12:47
Izraelská policie doporučila obvinit ministr vnitra Arjeho Deriho z finančních podvodů. Informují o tom tiskové agentury. Deri stojí v čele ultraortodoxní strany Šas a v roce 2000 byl odsouzen k tříletému vězení za přijetí úplatku. Po odpykání dvou třetin trestu byl propuštěn a do politiky se vrátil po 13leté přestávce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Do parlamentu byl Deri znovu zvolen v roce 2013, jeho strana vstoupila do vlády v roce 2015 a Deri se stal ministrem hospodářství. Resort vnitra vede od ledna 2016.

Nyní ho vyšetřovala policie a daňový úřad. Policie doporučila obvinit ho ze zneužití důvěry a z finančních podvodů v řádu milionů šekelů, z praní špinavých peněz a lhaní daňovému úřadu o příjmech a majetku. Vyšetřování bylo zahájeno před třemi lety kvůli neobvyklým pohybům na bankovních účtech ministra i jeho příbuzných. Policie tvrdí, že má dost důkazů pro zahájení soudního řízení. Původně byl ministr podezřelý také z přijetí úplatku, pro což ale vyšetřovatelé dostatek důkazů nenašli.

Deriho úřad v prohlášení závěry policejního vyšetřování uvítal s tím, že stejně jako se nepotvrdilo podezření z přijetí úplatku, budou nakonec zrušena i podezření z dalších činů. "Vyjasní se, že ministr Deri zákon neporušil," stojí ve vyjádření úřadu.

V roce 2000 soud poslal Deriho na tři roky do vězení, když ho usvědčil z přijetí 155.000 dolarů (3,5 milionu Kč) jako úplatku v době, kdy byl ministrem vnitra. Deri byl propuštěn roku 2002 za dobré chování.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Wall Street Journal: Úřady v USA chtějí kvůli aplikacím zakročit proti Facebooku

Federální úřady ve Spojených státech se chystají soudně zakročit proti společnosti Facebook. Mají obavy, zda firma neporušuje antimonopolní zákony tím, jak propojuje své aplikace a další produkty. Listu The Wall Street Journal (WSJ) to řekly zdroje obeznámené se situací. Federální obchodní komise (FTC) by se zaměřila na to, zda Facebook neomezuje přístup k aplikacím svým potenciálním rivalům.

Facebook vedle stejnojmenné sociální sítě, která tvoří páteř jeho podnikání, má i další produkty. Patří k nim zejména Instagram, Messenger a WhatsApp. Úřady se zajímají o pravidla, která Facebook ve vztahu k rivalům využívá, zejména zda nenarušují volnou soutěž.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pančochová do finále U-rampy v Copper Mountain neprošla

Snowboardistka Šárka Pančochová skončila šestnáctá na Světovém poháru v U-rampě v Copper Mountain. Po menším zranění z listopadového závodu v Modeně, kde po těžkém pádu v tréninku nenastoupila do finále Big Airu, měla v Coloradu k postupu do finále daleko.

Devětadvacetiletá freestylistka právě v Copper Mountain před šesti lety vyhrála pohárový závod ve slopestylu, ale U-rampa je její nejslabší disciplínou. Do finále se probojovala dvakrát a v lednu 2010, tehdy coby devatenáctiletá, vybojovala zlato na SP v Kreischbergu. Díky tomu se tehdy kvalifikovala na olympiádu ve Vancouveru.

V dnešní kvalifikaci pro sobotní závod v Copper Mountain obsadila 16. místo se známkou 44,50 bodu, finálová osmička měla nejméně o 24 bodů více. Z prvního místa postoupila domácí Američanka Maddie Mastrová, bronzová medailistka z letošního mistrovství světa.

před 1 hodinou

Ministři obrany ČR a USA stvrdili podpisem nákup vrtulníků

Ministři obrany ČR Lubomír Metnar a USA Mark Esper dnes ve Washingtonu stvrdili podpisem nákup vojenských vrtulníků pro českou armádu. Česká republika formou mezivládní dohody pořídí 12 vrtulníků firmy Bell za 14,6 miliardy korun. Ve výzbroji české armády nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Vrtulníkové letectvo získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje by fyzicky armáda měla dostat v roce 2023. Součástí dohody je i výcvik pilotů a personálu, údržba, vybavení zbraňovými systémy či munice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy