reklama
 
 

Izraelská policie doporučila stíhat ministra vnitra za podvody

20. 11. 2018 12:47
Izraelská policie doporučila obvinit ministr vnitra Arjeho Deriho z finančních podvodů. Informují o tom tiskové agentury. Deri stojí v čele ultraortodoxní strany Šas a v roce 2000 byl odsouzen k tříletému vězení za přijetí úplatku. Po odpykání dvou třetin trestu byl propuštěn a do politiky se vrátil po 13leté přestávce.

Do parlamentu byl Deri znovu zvolen v roce 2013, jeho strana vstoupila do vlády v roce 2015 a Deri se stal ministrem hospodářství. Resort vnitra vede od ledna 2016.

Nyní ho vyšetřovala policie a daňový úřad. Policie doporučila obvinit ho ze zneužití důvěry a z finančních podvodů v řádu milionů šekelů, z praní špinavých peněz a lhaní daňovému úřadu o příjmech a majetku. Vyšetřování bylo zahájeno před třemi lety kvůli neobvyklým pohybům na bankovních účtech ministra i jeho příbuzných. Policie tvrdí, že má dost důkazů pro zahájení soudního řízení. Původně byl ministr podezřelý také z přijetí úplatku, pro což ale vyšetřovatelé dostatek důkazů nenašli.

Deriho úřad v prohlášení závěry policejního vyšetřování uvítal s tím, že stejně jako se nepotvrdilo podezření z přijetí úplatku, budou nakonec zrušena i podezření z dalších činů. "Vyjasní se, že ministr Deri zákon neporušil," stojí ve vyjádření úřadu.

V roce 2000 soud poslal Deriho na tři roky do vězení, když ho usvědčil z přijetí 155.000 dolarů (3,5 milionu Kč) jako úplatku v době, kdy byl ministrem vnitra. Deri byl propuštěn roku 2002 za dobré chování.

autor: ČTK | 20. 11. 2018 12:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama