Islamisté mohou v Německu otrávit potraviny nebo pitnou vodu, píše deník Bild

ČTK ČTK
24. 1. 2017 9:56
Německá vláda a tamní kriminalisté varují, že by islamisté mohli zaútočit v zemi chemikáliemi. Napsal to deník Bild s odvoláním na zprávu spolkové vlády, která měla za úkol zanalyzovat rizika civilní ochrany. Podle Spolkového kriminálního úřadu (BKA) jsou islamističtí teroristé schopni si sehnat větší množství chemikálií – a následně je i použít. Za jednu z realistických variant považuje chemický útok na pitnou vodu například u domů, které obývá několik rodin. Nevylučuje ani snahu o otravu potravin. Vysoké riziko mohou podle analýzy představovat i útoky na zařízení chemického průmyslu nebo transporty chemikálií.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy