Irácká armáda otevírá v Mosulu novou frontu. Islamisty plánuje obklíčit

ČTK ČTK
4. 5. 2017 10:03
Vedení irácké armády ve čtvrtek podniklo další krok v boji proti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Otevřelo novou frontu u Mosulu, který je poslední baštou IS v Iráku. Podle agentury Reuters budou vojáci nyní útočit i ze severozápadu, čímž pomohou jednotkám postupujícím z jihu. Irácká armáda je podporována mezinárodní koalicí v čele se Spojenými státy. Už v lednu se jí povedlo dobýt východní část města a nyní se snaží osvobodit i tu západní. Boje se momentálně odehrávají v hustě obydleném historickém centru Mosulu, kde leží i mešita An-Núrí.
Irácký voják bojuje proti Islámskému státu o letiště na západě Mosulu.
Irácký voják bojuje proti Islámskému státu o letiště na západě Mosulu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 43 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy