Policie zadržela muže, který vjel na ranvej letiště v Lyonu. Motiv činu je neznámý

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 10. 9. 2018 18:01
Provoz letiště byl na několik hodin přerušen, zrušeno bylo asi 50 letů.
Francouzská policie - ilustrační foto. | Video: @DavidPeste

Lyon (Francie) - Francouzská policie v pondělí zadržela muže, který se svým vozem prorazil dvoje prosklené dveře a vjel na ranvej mezinárodního letiště v Lyonu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP. Při incidentu byl lehce zraněn dělník pracující na letišti.

Motiv činu jednatřicetiletého muže, jehož v té době pronásledovala policie kvůli jízdě v protisměru, není znám. Provoz letiště byl na několik hodin přerušen, zrušeno bylo asi 50 letů.

Zadržený muž nejprve jel po silnici nedaleko letiště vysokou rychlostí v protisměru a odmítal zastavit, proto ho policie začala i za pomoci vrtulníku pronásledovat. Muž poté prorazil zábranu u menšího lyonského letiště Bron a následně zamířil k většímu mezinárodnímu Saint-Exupéryho letišti.

Vůz, podle prokuratury ukradený mercedes s lucemburskou poznávací značkou, pak prorazil dvojici skleněných dveří na terminálu 1 a vjel na přistávací dráhu. Tam se jej policii podařilo dostihnout. Pronásledovaný muž se pokusil z vozu utéci, byl ale zadržen.

Na místě zasahovala dvacítka vozů police, četnictva a celní správy a helikoptéra. Incident trval asi dvě hodiny.

Podle mluvčí místní prefektury Christelle Monteagudové není motiv mužova chování zatím znám a v této fázi vyšetřování nelze ani nic vyloučit. Agentura AFP citovala zdroje blízké vyšetřování, podle nichž policie muže neevidovala jako radikála, zadržený měl ale psychické potíže.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy