Situace na frankfurtském letišti se postupně zlepšuje, fronty se po nucené evakuaci pomalu zkracují

ČTK ČTK
8. 8. 2018 15:42
V úterý policie na tři hodiny evakuovala část terminálu 1 kvůli chybě úřednice, která pustila do bezpečnostní zóny francouzskou rodinu, ačkoli byl u ní pozitivní test zjišťující stopy výbušnin.
Foto: Reuters

Frankfurt - Po úterním uzavření části jednoho terminálu kvůli bezpečnostnímu problému se situace na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem vrací do normálu jen pozvolna. Podle agentury DPA to řekla mluvčí provozovatele letiště společnosti Fraport.

"Máme regulovaný provoz," sdělila mluvčí. V ranních hodinách byla čekací doba u bezpečnostních a hraničních kontrol 30 minut, během dne se však čekání zkracovalo. Dlouhé fronty jsou ovšem nadále u odbavování a u přepážek společnosti Lufhansa, kde se provádějí změny rezervací.

Z více než 1500 odletů a příletů plánovaných na středu bylo podle Fraportu 35 letů zrušeno. Vedle nepříjemných důsledků úterního bezpečnostního incidentu se na situaci podepsala i bouřka, sdělila podle DPA letištní správa.

V úterý policie na zhruba tři hodiny uzavřela a evakuovala část terminálu 1 a provedla tam bezpečnostní operaci. Důvodem byla chyba úřednice, která pustila do bezpečnostní zóny čtyřčlennou francouzskou rodinu, ačkoli byl u ní pozitivní test zjišťující stopy výbušnin. Rodinu policisté následně vyhledali a znovu prověřili a poté nechali pokračovat v cestě. Přijatá bezpečnostní opatření se dotkla zhruba 60 letů a postihla celkem 13 000 lidí, sdělil Fraport.

Podobná situace s dočasným uzavřením se dnes odehrála také na letišti v Brémách, napsala DPA. Podle spolkové policie se vyskytly obavy, že se do bezpečnostní zóny za kontrolním stanovištěm dostaly neoprávněné osoby. Toto podezření se ale nepotvrdilo. Kvůli přechodné mimořádné situaci je nicméně třeba počítat se zpožděním.

Předminulou sobotu podobná událost postihla mnichovské letiště. Viníkem byla žena, která pronikla do bezpečnostní zóny terminálu 2, aniž prošla řádnou kontrolou. Terminál byl dočasně vyklizen, nakonec se ale ukázalo, že žádné nebezpečí nehrozilo a celý incident byl spíše nedorozuměním. I tak si vyžádal zrušení zhruba 200 letů.

Policie evakuovala část letiště ve Frankfurtu kvůli cestujícímu, který zmizel po odbavení | Video: liambolling
 

Právě se děje

Další zprávy