Ve Španělsku najelo auto do chodců, řidič byl opilý

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 20. 8. 2018 20:15
Tři lidé utrpěli zranění poté, co v pondělí krátce před půl desátou ráno najelo auto do chodců ve španělském městě Zaragoza. Incident se stal v městském obvodě Casetas před kavárnou s názvem Bar Avenida. Řidiče, který po činu uprchl, se policii podařilo zadržet i s jeho partnerkou, jež ve voze rovněž jela. Po krevní zkoušce se ukázalo, že byl pětadvacetiletý muž opilý a měl v krvi i další návykové látky. Policie proto událost vyšetřuje jako dopravní nehodu. Mezi zraněnými je i 45letý muž, který byl převezen do nedaleké nemocnice. Zbylí dva zranění byli převezeni do jiné nemocnice. O jejich stavu nejsou známy podrobnosti, podle webu 20minutos.es jsou však mimo ohrožení života.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy