Foto: Utečte, nebo vás pozabíjíme! V Barmě zůstávají po uprchlících vesnice spálené na popel

Foto: Utečte, nebo vás pozabíjíme! V Barmě zůstávají po uprchlících vesnice spálené na popel
Tento satelitní snímek je podle lidskoprávní organizace Amnesty International důkazem o vypalování rohingských vesnic. Barmská vláda potvrdila, že 40 procent z vesnic obývaných muslimským etnikem je nyní zcela opuštěných.
Od té doby uteklo z Arakanského státu podle OSN už 430 000 lidí. Do sousedního Bangladéše přinášejí zprávy o masakrech na civilním obyvatelstvu.
Zůstalo po nich nejméně 176 vylidněných vesnic srovnaných se zemí. Mnoho z nich je spálených na uhel. Vláda ale tvrdí, že je zapalují muslimští povstalci.
Barmské bezpečnostní složky dokonce v polovině září vpustily do oblasti zahraniční média, aby jim ukázaly spoušť, kterou muslimové údajně napáchali.
Foto: Reuters
Simona Fendrychová Simona Fendrychová
18. 9. 2017 19:13
Spálené domy, pozabíjení civilisté. Lidskoprávní organizace Amnesty International minulý týden zveřejnila satelitní snímky, které podle ní dokazují, že barmská armáda vyhání ze země muslimskou menšinu Rohingů. Záběry ukazují vypálené vesnice, ve kterých ještě koncem srpna stály obytné domy. Od té doby ale ze země uprchlo přes 400 000 Rohingů. Vyprávějí svědectví o násilí, vyvražďování a výhrůžkách ze strany buddhistického obyvatelstva a barmské armády. Ta ale vše odmítá.
 

Právě se děje

Další zprávy