Foto: Petrohrad se změnil v pietní místo, květiny položil i Putin. Obětí po výbuchu v metru přibývá

Lidé kladou květiny a zapalují svíčky.
Výbuch otřásl petrohradským metrem v pondělí kolem 14. hodiny středoevropského času.
K explozi došlo mezi stanicemi Technologický institut a Senné náměstí, které se nacházejí v centru města.
Nálož trhaviny s ostrými předměty zabila nejméně čtrnáct lidí. Jedenáct z nich zemřelo na místě, další tři osoby později podlehly vážným zraněním.
Téměř pět desítek lidí je zraněných, někteří z nich se nachází ve vážném stavu.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 4. 4. 2017 10:59
Rusko uctívá památku obětí, které zemřely při pondělním výbuchu v petrohradském metru. Vlak se otřásl při průjezdu mezi stanicemi Technologický institut a Senné náměstí, které se nacházejí přímo v centru Petrohradu. Atentát si vyžádal už čtrnáct mrtvých a téměř pět desítek zraněných. Ruské úřady vyšetřují incident jako teroristický čin, o podrobnostech vyšetřování ale zatím mlčí. Podle ruských médií byl pravděpodobným útočníkem muž ze Střední Asie s vazbami na radikální islamisty.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy