reklama
 
 

Česko sevřely třeskuté mrazy. Na Šumavě bylo minus 31 stupňů

23. 1. 2019 7:45
Na šumavské Jezerní slati bylo v noci na středu minus 30,8 stupně. Je to nejnižší teplota, kterou pro tento den meteorologové v jižních Čechách naměřili. I v nížinách budou teploty přes den až do konce týdne lehce pod nulou.

Druhou nejnižší středeční teplotu zaznamenali meteorologové na Rokytské slati na Šumavě, a to minus 27,8 stupně, řekl Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Na Horské Kvildě bylo téměř minus 25 stupňů, v Hliništi na Prachaticku minus 18,3 stupně, ve Vimperku minus 14 stupňů a na šumavském Churáňově téměř minus 14 stupňů. Až na skoro minus 30 stupňů se teploty na jihu Čech dostaly již v noci na úterý, kdy bylo na stanici Jezerní slať - Perla minus 29,2 stupně Celsia.

Ve středu bude v kraji podle meteorologů zataženo a na většině území regionu bude slabě sněžit. Nejvyšší denní teploty budou od minus pěti do minus dvou, v 1000 metrech na horách kolem minus sedmi.

"Vypadá to i na víkend, že by mohlo být přes den lehce pod nulou a v noci pod nulou jako teď. Ale žádné závratné mrazy v nížinách nečekáme," řekl Maňhal.

autor: ČTK | 23. 1. 2019 7:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama