Foto: MDŽ ve znamení protestů. Španělky volaly po stejných platech, Soulem se prohnalo hnutí #MeToo

Osmý březen se v mnoha zemích nesl v duchu boje za lepší práva žen.
Rozsáhlé stávky se na Mezinárodní den žen konaly hlavně ve Španělsku.
Davy žen pochodovaly v ulicích napříč celou zemí.
Demonstrace kritizovaly nerovné platové podmínky a násilí na ženách.
Velká shromáždění se konala hlavně v poledne, kdy se sešly tisíce lidí téměř ve všech metropolích španělských autonomních regionů.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
8. 3. 2018 18:48
Osmý březen už tradičně patří ženám. V některých zemích se ale letošní Mezinárodní den žen nesl hlavně ve znamení demonstrací. Například ve Španělsku ženy protestovaly proti nerovným podmínkám v práci a proti sexuálnímu násilí. Bouřlivé pochody se ale nevyhnuly ani jiným státům.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy