Sápal se na mě a chtěl sex. Slavná herečka Uma Thurmanová prolomila mlčení o producentu Weinsteinovi

ČTK ČTK
3. 2. 2018 21:23
47letá hollywoodská herečka obvinila v americkém tisku filmového producenta Harveyho Weinsteina, že ji kdysi napadl a požadoval sex.
Herečka Uma Thurmanová.
Herečka Uma Thurmanová. | Foto: KVIFF

New York/Paříž - Thurmanová v deníku The New York Times uvedla, že Weinstein ji v Londýně ve svém hotelovém apartmá v 90tých letech minulého století povalil, snažil se na ni dostat a obnažit se. Weinsteinovi právníci podle agentury AP přiznali, že se jejich klient dopustil nevhodného chování, fyzický útok ale popřeli.

Slavná 47letá herečka také zmínila, že režisér Quentin Tarantino ji během natáčení snímku Kill Bill z roku 2003 přinutil k nebezpečnému kousku v autě, během kterého se zranila. Tarantino údajně herečku přiměl, aby řídila auto, které podle ní nebylo v pořádku. Video z natáčení, o jehož získání Thurmanová usilovala 15 let, ukazuje, jak s autem naráží do stromu. Nemocnici opustila s límcem okolo krku, zraněným kolenem a otřesem mozku.

Skandál kolem sexuálního obtěžování se dotkl také amerického režiséra Woodyho Allena, kterého adoptivní dcera nedávno znovu obvinila z pohlavního zneužití v době, kdy jí bylo sedm let. Od Allena se poté odvrátila řada herců, kteří s ním spolupracovali na jeho filmech.

Francouzský distributor jeho filmů ale naopak Allena hájí s tím, že se stal obětí kampaně proti sexuálnímu obtěžování MeToo. "Je to ostudný oportunismus," uvedl Stéphane Célérier, šéf společnosti Mars Films. Dodal, že kauza "poskvrňuje důstojnost skutečných obětí" sexuálního násilí.

Francouzská antikampaň

AP připomíná, že ve Francii, především ve filmovém průmyslu, nabývá na síle antikampaň vymezující se proti MeToo. Kritici MeToo poukazují na to, že hnutí zašlo příliš daleko. Herečka Catherine Deneuveová nedávno pobouřila skupinu feministek, když podepsala dopis, v němž se stovka francouzských umělkyň vyslovila proti kriminalizaci mužů. Později Deneuveová svá slova mírnila.

Loni v listopadu francouzský filmový institut La Cinémathèque française přes protesty feministických organizací uspořádal retrospektivu díla režiséra Romana Polanského, obviněného v USA ze sexu s nezletilou. Institut k tomu uvedl, že mu nepřísluší nikoho soudit. Filmy Polanského, jenž žije ve Francii, jsou v této zemi velmi oblíbené, stejně jako Allenovy.

VIDEO: Sexuální obtěžování v Hollywoodu.

Nepřekvapilo mě, že se Harvey Weinstein ukázal být zákeřným predátorem, hodnotí skandál slavného producenta herečka Alena Doláková. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy