Udženija dala facku zastupiteli, který vulgárně urážel ženy. Starostka je dojička kapitalismu, říkal

ves ves
Aktualizováno 28. 2. 2018 21:11
Zdroj foto: Ludvík Hradilek Zdroj foto: Ludvík Hradilek
Praha 2 zažila v pondělí víc než bouřlivé jednání zastupitelstva. Došlo na vulgarity, polévání hlav vodou, a dokonce i na facku, která přistála na tváři zastupitele Dana Richtera od první ženy ODS Alexandry Udženiji.
AUDIO: Udženija dala facku zastupiteli. Vulgárně urážel ženy | Video: ZMČ P2

Praha - Ve stopách svého stranického kolegy Miroslava Macka, který se proslavil záhlavcem vlepeným Davidu Rathovi, se vydala první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Na pondělním večerním zastupitelstvu Prahy 2 Udženija dala facku nezařazenému zastupiteli Danu Richterovi, který podle ní vulgárně urážel její kolegyně.

Alexandra Udženija si za vývoj událostí na zastupitelstvu popel na hlavu nesype. Naopak. "K pondělnímu incidentu se hrdě hlásím," napsala na Facebooku. 

Podle ní Richter opakovaně hrubě urážel místostarostku Michaelu Mazancovou. "Pan Richter dlouhodobě lživě dehonestuje naši paní starostku Černochovou a přihlížet tomu, jak někdo vulgárně uráží bývalou stranickou kolegyni na jednání zastupitelstva, před diváky a na půdě radnice, s prominutím do k***v, prostě nebudu," napsala.

"Rád bych požádal zastupitele, aby podpořili můj návrh, aby dnešní jednání zastupitelstva nevedla zlodějka, podvodnice, vyděračka, korytářka, studentka práv v Plzni a dojička kapitalismu Černochová, ale raději paní Udženija, která má moji důvěru," řekl Richter krátce před celým incidentem.

Podívejte se, jak zastupitel Richter napadl starostku Černochovou.

Podle serveru Týden.cz, který na incident jako první upozornil, měl bývalý člen hnutí Občané za spokojené bydlení Richter během svého projevu na zastupitelstvu nejdříve schytat od svého někdejšího kolegy sprchu v podobě sklenice vody vylité na hlavu. Pak přišla zmíněná facka. Podle Týdne už podal Richter na Udženiju stížnost k Úřadu městské části Praha 2.

Udženija: Zkrat to nebyl

Sláva rvačky Rath vs. Macek překročila hranice České republiky, a to když jí britský deník The Guardian udělil bronzovou příčku v přehledu "Nejlepších politických bitek". Stejně jako v roce 2006 Macek, označuje i Udženija svůj políček jako výchovný.

"Ano, dala jsem mu výchovnou facku a víte co? Nebyl to zkrat, nejsem si jista, zda bych to neudělala zase. Nesnesu hulváty, kteří si myslí, že jim všechno projde, a chtěla jsem se nějak postavit za kolegyni," dodala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 1 hodinou

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

před 1 hodinou

Slovenská policie zadržela a obvinila Češku z převáděčství

Slovenská policie zadržela a obvinila z převáděčství osmatřicetiletou Češku, která podle vyšetřovatelů za finanční odměnu přibližně 20 000 korun pomáhala migrantům při převozu ze Slovenska do Prahy. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium. Zadržení Češky označilo za výsledek pokračování dřívější akce, při které byli zadrželi dva Egypťané v souvislosti s převážením nezletilých migrantů z dětského domova ve východoslovenském městě Medzilaborce do západní Evropy.

Slovenská policie uvedla, že Češka v Medzilaborcích převzala tři nezletilé, kteří neměli potřebné cestovní doklady, a plánovala je přepravit do české metropole. Kriminalisté ji zadrželi ve čtvrtek v Ružomberoku na severu Slovenska. Obviněné hrozí v případě prokázání viny u soudu až desetileté vězení. Nezletilí budou vráceni do centra pro děti a rodiny. V dětském domově v Medzilaborcích jsou ubytováni nezletilí migranti, kteří se na Slovensku ocitli bez svých rodičů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy