Mráz a bílá zima jako druhý nepřítel. Obyvatelé Kyjeva se chystají na nejhorší

Mráz a bílá zima jako druhý nepřítel. Obyvatelé Kyjeva se chystají na nejhorší
"Zatím jsme zřídili skoro 500 autonomně vyhřívaných center, ale pro město s více než třemi miliony obyvatel to není nic," sdělil Kličko.
"Nikdy jsme nečekali, že se pokusí zničit civilní infrastrukturu našich měst. Je to genocida. Je to terorismus," tvrdí starosta v jiném rozhovoru.
Je zde uvedeno i 45 stanic metra, které zůstanou otevřené jako přístřešky a budou poskytovat možnost nabít si telefon nebo připojit se k internetu.
"Před dvěma týdny jsme se přiblížili úplnému výpadku. Tehdy byla teplota nad bodem mrazu, ale představte si stejnou situaci, kdyby se to stalo teď, kdy je venku téměř minus 10. Bez elektřiny, vody nebo topení. Následky by byly katastrofální," zdůrazňuje Kličko. Lidé se ale snaží žít normálně. Během výpadku proudu hrála i Ukrajinská národní filharmonie za svitu luceren.
Foto: Reuters
Dominika Perlínová Reuters ČTK Dominika Perlínová, Reuters, ČTK
10. 12. 2022 7:15
Ukrajinské hlavní město dva týdny před Vánoci zasypal sníh. Krásná podívaná ale budí velké obavy. Kyjev je stále ostřelován Ruskem, a i když se protivzdušné obraně většinou daří město před raketami a drony ochránit, infrastruktura je poškozena a opakovaně dochází k přerušování dodávek energie. Podívejte se, jak to ve městě momentálně vypadá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy