Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka

Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka
Syrská válka už stála život asi 150 000 lidí, přes devět milionů dalších muselo utéct ze svých domovů.
Statistika je tedy jasná. Při pohledu na vysoká čísla je ale snadné ztratit představu, jaké utrpení konflikt způsobuje každému konkrétnímu jedinci.
"Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka,“ říká Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic (MSF).
Jak tedy vypadá jeden den syrského uprchlíka? Projekt Lékařů bez hranic "Dopad války" jej představuje nejen očima uprchlíků, ale zejména zdravotníků a jejich pacientů.
Foto: © Moises Saman/Magnum
Zahraničí Zahraničí
19. 8. 2014 6:15
Projděte si fotografie čtyř různých autorů zobrazující život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku v rámci projektu, který zajišťují Lékaři bez hranic.

Damašek - "Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka," říká o konfliktu v Sýrii Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic.

Organizace se proto pustila do záštity projektu, který má syrské válce navrátit konkrétnější tvář. Nazvala ho Dopad války: Jeden den života v syrském konfliktu.

Válka, která začala v březnu 2011, si už vyžádala přes 150 000 obětí na životech. Dalších více než 9 milionů obyvatel muselo opustit své domovy, část z nich se stala uprchlíky ve vlastní zemi, další utekli za hranice.

Fotografie čtyř různých autorů zobrazují život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy