Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka

Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka
Syrská válka už stála život asi 150 000 lidí, přes devět milionů dalších muselo utéct ze svých domovů.
Statistika je tedy jasná. Při pohledu na vysoká čísla je ale snadné ztratit představu, jaké utrpení konflikt způsobuje každému konkrétnímu jedinci.
"Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka,“ říká Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic (MSF).
Jak tedy vypadá jeden den syrského uprchlíka? Projekt Lékařů bez hranic "Dopad války" jej představuje nejen očima uprchlíků, ale zejména zdravotníků a jejich pacientů.
Foto: © Moises Saman/Magnum
Zahraničí Zahraničí
19. 8. 2014 6:15
Projděte si fotografie čtyř různých autorů zobrazující život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku v rámci projektu, který zajišťují Lékaři bez hranic.

Damašek - "Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka," říká o konfliktu v Sýrii Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic.

Organizace se proto pustila do záštity projektu, který má syrské válce navrátit konkrétnější tvář. Nazvala ho Dopad války: Jeden den života v syrském konfliktu.

Válka, která začala v březnu 2011, si už vyžádala přes 150 000 obětí na životech. Dalších více než 9 milionů obyvatel muselo opustit své domovy, část z nich se stala uprchlíky ve vlastní zemi, další utekli za hranice.

Fotografie čtyř různých autorů zobrazují život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy