Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka

Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka
Syrská válka už stála život asi 150 000 lidí, přes devět milionů dalších muselo utéct ze svých domovů.
Statistika je tedy jasná. Při pohledu na vysoká čísla je ale snadné ztratit představu, jaké utrpení konflikt způsobuje každému konkrétnímu jedinci.
"Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka,“ říká Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic (MSF).
Jak tedy vypadá jeden den syrského uprchlíka? Projekt Lékařů bez hranic "Dopad války" jej představuje nejen očima uprchlíků, ale zejména zdravotníků a jejich pacientů.
Foto: © Moises Saman/Magnum
Zahraničí Zahraničí
19. 8. 2014 6:15
Projděte si fotografie čtyř různých autorů zobrazující život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku v rámci projektu, který zajišťují Lékaři bez hranic.

Damašek - "Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka," říká o konfliktu v Sýrii Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic.

Organizace se proto pustila do záštity projektu, který má syrské válce navrátit konkrétnější tvář. Nazvala ho Dopad války: Jeden den života v syrském konfliktu.

Válka, která začala v březnu 2011, si už vyžádala přes 150 000 obětí na životech. Dalších více než 9 milionů obyvatel muselo opustit své domovy, část z nich se stala uprchlíky ve vlastní zemi, další utekli za hranice.

Fotografie čtyř různých autorů zobrazují život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy