Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka

Fotky: Dopady války. Jak vypadá den očima uprchlíka
Syrská válka už stála život asi 150 000 lidí, přes devět milionů dalších muselo utéct ze svých domovů.
Statistika je tedy jasná. Při pohledu na vysoká čísla je ale snadné ztratit představu, jaké utrpení konflikt způsobuje každému konkrétnímu jedinci.
"Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka,“ říká Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic (MSF).
Jak tedy vypadá jeden den syrského uprchlíka? Projekt Lékařů bez hranic "Dopad války" jej představuje nejen očima uprchlíků, ale zejména zdravotníků a jejich pacientů.
Foto: © Moises Saman/Magnum
Zahraničí Zahraničí
19. 8. 2014 6:15
Projděte si fotografie čtyř různých autorů zobrazující život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku v rámci projektu, který zajišťují Lékaři bez hranic.

Damašek - "Dopad války je tak obrovský, že je velice snadné ztratit náhled toho, co znamená pro jednoho jediného člověka," říká o konfliktu v Sýrii Joanne Liuová, mezinárodní prezidentka Lékařů bez hranic.

Organizace se proto pustila do záštity projektu, který má syrské válce navrátit konkrétnější tvář. Nazvala ho Dopad války: Jeden den života v syrském konfliktu.

Válka, která začala v březnu 2011, si už vyžádala přes 150 000 obětí na životech. Dalších více než 9 milionů obyvatel muselo opustit své domovy, část z nich se stala uprchlíky ve vlastní zemi, další utekli za hranice.

Fotografie čtyř různých autorů zobrazují život syrských uprchlíků v Iráku, Libanonu a Jordánsku.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy