Foto: Přehlídky, mávající děti, golf, okázalá večeře. Donald Trump zobal Číňanům z ruky, píší média

Foto: Reuters
Simona Fendrychová Simona Fendrychová
10. 11. 2017 20:30
Americký prezident Donald Trump během své cesty po Asii navštívil i Čínu a byl nadšený. Obhájci lidských práv a novináři se ale obávají, že Trump podlehl lichotkám Pekingu. "Poučení z Trumpovy návštěvy Číny zní takto: Pokud za a) nachystáte velkolepou přehlídku a za b) zahrnete ho slávou, bude vám brzy zobat z ruky," komentoval na Twitteru Trumpovo počínání britský novinář Gideon Rachman.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy