Foto: Přehlídky, mávající děti, golf, okázalá večeře. Donald Trump zobal Číňanům z ruky, píší média

Foto: Přehlídky, mávající děti, golf, okázalá večeře. Donald Trump zobal Číňanům z ruky, píší média
Čína přivítala Donalda Trumpa ve velkém.
"Funguje mezi námi chemie a myslím, že společně uděláme velké věci jak pro Čínu, tak pro Spojené státy," nechal se slyšet americký prezident na konto čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
...
Donald Trump byl návštěvou potěšen. Fotografií, na kterých hýří úsměvem, je bezpočet.
Foto: Reuters
Simona Fendrychová Simona Fendrychová
10. 11. 2017 20:30
Americký prezident Donald Trump během své cesty po Asii navštívil i Čínu a byl nadšený. Obhájci lidských práv a novináři se ale obávají, že Trump podlehl lichotkám Pekingu. "Poučení z Trumpovy návštěvy Číny zní takto: Pokud za a) nachystáte velkolepou přehlídku a za b) zahrnete ho slávou, bude vám brzy zobat z ruky," komentoval na Twitteru Trumpovo počínání britský novinář Gideon Rachman.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy