Foto: Do Japonska vtrhly povodně. Místní přišli o všechno, uvázli na střechách svých domů

Foto: Do Japonska vtrhly povodně. Místní přišli o všechno, uvázli na střechách svých domů
Nejhorší situace je v prefektuře Hirošima.
Při záplavách a sesuvech půdy zahynulo nejméně 100 lidí. Šedesát osm dalších se stále pohřešuje.
Vydatně pršet začalo v pátek a přes víkend déšť ještě zesílil.
Z měst se stala jezera, voda uvěznila desítky lidí na střechách domů. Do bezpečí je dopravovaly čluny armády a helikoptéry.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
9. 7. 2018 20:31
Japonsko zatopila velká voda. Nejhorší povodňová situace je podle úřadů v prefektuře Hirošima. Při záplavách zahynulo nejméně 100 lidí, šedesát osm dalších se stále pohřešuje. Místní čekají na záchranu i na střechách svých domů. Podívejte se na snímky z ostrovní země.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy