Exploze žvýkačky zabila studenta, utrhla mu čelist

vp
10. 12. 2009 17:44
Explodující žvýkačka obsahovala neznámou výbušnou látku.
Foto: Aktuálně.cz

Kyjev - Studenta chemie ukrajinského Polytechnického institutu v Kyjevě zabila explodující žvýkačka, uvedla to ruská agentura Ria Novosti. Výbuch byl údajně tak silný, že mladíkovi utrhl celou spodní čelist.

V okamžiku nehody 25-letý chlapec pracoval na počítači v domě svých rodičů.

"Z jeho pokoje se najednou ozval silný výbuch. Když do místnosti přišli jeho příbuzní, viděli, že chlapcova spodní čelist je oddělená od těla," uvedl ukrajinský policejní zdroj.

Soudní analýzy potvrdily, že žvýkačka obsahovala i množství zatím neidentifikované chemikálie výbušného charakteru. Podle ruských médií si student rád namáčel žvýkačky do kyseliny citronové.

Vedle balíčku s kyselinou, která sama o sobě výbušná není, se ale v blízkosti chlapcova těla našla jiná, stejně vypadající látka, která měla pravděpodobně výbušný charakter.

První vyšetřovací verze tedy mluví o tom, že si student spletl sáčky na svém stole a žvýkačku si místo do kyseliny citronové namočil do stejně vypadající, ale výbušné směsi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

Další zprávy