exploze

Na irácko-kuvajtské hranici explodoval konvoj se zbraněmi pro americkou armádu

Poblíž irácko-kuvajtské hranice explodoval v pondělí večer konvoj se zbrojními dodávkami pro americkou armádu. Agentuře Reuters to sdělily irácké bezpečnostní složky. Zatím není jasné, zda v něm cestovali příslušníci amerických vojenských jednotek ani zda byl při výbuchu někdo zraněn.

Vozidla překračující tento přechod bývají vojenským materiálem naložena často, uvedly zdroje Reuters. Náklad se obvykle nakládá nebo vykládá před vstupem nebo výstupem z Iráku. Bezpečnost jim podle iráckých zdrojů zajišťují smluvně vázané zahraniční společnosti.

Bezpečnostní zdroje dříve uvedly, že za výbuchem stojí irácké šíitské muslimské milice a jeho terčem měla být blízká americká vojenská základna. Exploze si podle nich vyžádala i zraněné z řad jejích zaměstnanců. Jiné zdroje ale později uvedly, že napaden byl konvoj, nikoli základna.

Zdroj: ČTK

Při výbuchu potrubí v Bangladéši zemřelo sedm lidí. Příčina se vyšetřuje

Nejméně sedm mrtvých a 25 zraněných si v neděli vyžádala exploze plynovodního potrubí v bangladéšském přístavním městě Čitágáon. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na velitele místní policie Muhammada Mohsina. Vzhledem k závažnosti zranění některých z nich hrozí, že se počet obětí na životech může zvýšit.

Potrubí vybuchlo před pětipatrovým domem. Exploze přitom byla podle Mohsina tak mohutná, že některé zdi zcela zbořila. Média uvádějí, že na ulici v místě neštěstí byl v té chvíli čilý ruch. Příčina vznícení plynu zatím není jasná.

Pokračovat