Výbuch rozbušky utrhl mladíkovi ruku a poranil břicho

Domácí Domácí
9. 12. 2009 16:00
Druhý účastník nehody vyvázl s poraněním sluchu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Středočeského kraje

Přistoupim - K vážnému zranění došlo ve středu kolem čtvrt na dvě ráno v obci Přistoupim. Pětadvacetiletému muži zde vybuchla v ruce rozbuška.

Na místo přijela kromě přivolané sanitky také záchranná helikoptéra, která těžce poraněného mladíka přepravila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Podle informací mluvčí Středočeské záchranky Terezy Janečkové přišel neopatrný manipulátor s výbušninou o levou ruku v předloktí, je vážně popálený a výbuch mu způsobil otevřenou ránu břicha. "Z místa záchranáři také po ošetření převezli do kolínské nemocnice na ORL druhého mladíka, který měl po výbuchu problém se sluchem," uvedla mluvčí.

Nešťastnou událostí se začala zabývat i policie. Případ v tuto chvíli šetří pro podezření ze spáchání trestného činu nedovoleného ozbrojování a ublížení na zdraví.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy