Exploze cisterny s benzinem zabila stovku lidí

Zahraničí Zahraničí
12. 7. 2012 18:08
Podle policie zemřelo v Nigérii nejméně 92 lidí
Foto: Aktuálně.cz

Abuja - Nejméně stovku mrtvých si vyžádala nehoda cisterny v Nigérii.

K neštěstí došlo poté, co se k havarovanému vozu ve městě Okogbe seběhl dav. Když si ale chtěli načerpat benzin, vůz explodoval, informovala agentura Reuters s odvoláním na očité svědky.

Na upřesnění počtu obětí je podle policejního mluvčího Bena Ugwuegbulama příliš brzy. Okogbe leží nedaleko Port Harcourt v deltě Nigeru, kde jsou hlavní nigerijské ropné rafinerie.

Reuters připomíná, že obdobná neštěstí jsou v chudé Nigérii poměrně častá. Většina zdejších obyvatel musí vyžít se dvěma dolary na den (přibližně 40 korun), a tak jsou krádeže benzinu či ropy běžné.

Jedna z nejtragičtějších událostí se stala koncem roku 2006. Zloději tehdy poškodili v Lagosu ropovod. Když se k němu nahrnuly stovky lidí, aby si ukradly vytékající ropu. Palivo se vzňalo a vybuchlo. Zemřelo přes 500 lidí.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy