Právo odpojit se nebo nárok na ticho. Jak koronavirus mění pracovní podmínky?

Dominika Perlínová Dominika Perlínová
20. 2. 2021 20:30
Pandemie koronaviru změnila pracovní návyky milionů lidí v Evropě i ve světě. Mnozí nově pracují už měsíce z domova. Evropský parlament nyní přišel s iniciativou, která má řešit právo zaměstnanců být po pracovní době off-line. Podívejte se, jak covid-19 ovlivnil práci, kde se vláda lidem na home officu snaží vyjít vstříc a jaké nové komplikace naopak vznikají.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Klid na home office

Mnoho lidí využívá lockdown také k opravám a rekonstrukci domácností. Například v Portugalsku už to ale bude složitější. Tamní vláda minulý týden vydala nařízení, díky kterému může omezit hluk v rezidenčních budovách. Portugalci, kteří pracují z domova, tak budou moci pracovat, aniž by je přerušovalo bouchání kladiva nebo odstraňování podlah u sousedů.

Některé stavební firmy, které se na rekonstrukcích podílejí, se ale obávají dlouhodobých dopadů zákona. "Covid skončí, ale práce z domova ne. Jako všechno, co se zavádí během stavu nouze, by tato pravidla měla být limitována," řekl pro agenturu Reuters ředitel portugalské asociace stavebních společností Ricardo Gomes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy