Právo odpojit se nebo nárok na ticho. Jak koronavirus mění pracovní podmínky?

Dominika Perlínová Dominika Perlínová
20. 2. 2021 20:30
Pandemie koronaviru změnila pracovní návyky milionů lidí v Evropě i ve světě. Mnozí nově pracují už měsíce z domova. Evropský parlament nyní přišel s iniciativou, která má řešit právo zaměstnanců být po pracovní době off-line. Podívejte se, jak covid-19 ovlivnil práci, kde se vláda lidem na home officu snaží vyjít vstříc a jaké nové komplikace naopak vznikají.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Klid na home office

Mnoho lidí využívá lockdown také k opravám a rekonstrukci domácností. Například v Portugalsku už to ale bude složitější. Tamní vláda minulý týden vydala nařízení, díky kterému může omezit hluk v rezidenčních budovách. Portugalci, kteří pracují z domova, tak budou moci pracovat, aniž by je přerušovalo bouchání kladiva nebo odstraňování podlah u sousedů.

Některé stavební firmy, které se na rekonstrukcích podílejí, se ale obávají dlouhodobých dopadů zákona. "Covid skončí, ale práce z domova ne. Jako všechno, co se zavádí během stavu nouze, by tato pravidla měla být limitována," řekl pro agenturu Reuters ředitel portugalské asociace stavebních společností Ricardo Gomes.

 

Právě se děje

Další zprávy