Epidemie žluté zimnice v Kongu a Angole skončila, oznámila Světová zdravotnická organizace

ČTK ČTK
15. 2. 2017 20:11
Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že epidemie žluté zimnice v Kongu a Angole skončila. V posledních šesti měsících se nový případ nákazy v obou zemích neobjevil, napsala agentura AP. Nemoc si od prosince 2015 vyžádala asi 400 obětí na životech. V Angole a Kongu se během epidemie oficiálně potvrdila nákaza žlutou zimnicí u 965 lidí. Nenahlášených případů mohlo přitom podle WHO být až několik tisíc. Více než 30 milionů lidí bylo očkováno. Použito k tomu bylo 19 milionů dávek vakcíny, což je asi třikrát tolik, než se pro případ epidemie běžně uchovává. Žlutá zimnice je potenciálně smrtelná nemoc, kterou přenášejí komáři.
Očkováno muselo být víc než 30 milionů lidí.
Očkováno muselo být víc než 30 milionů lidí. | Foto: Isifa/Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy