Demonstranti v Moldavsku se střetli s policií, 16 lidí bylo zraněno

ČTK ČTK
24. 4. 2016 22:16
Nejméně 16 lidí utrpělo zranění během dnešních střetů mezi protivládními demonstranty a policií v moldavském hlavním městě Kišiněvě. Dalšího z řady protivládních protestů se v centru metropole zúčastnily tisíce lidí, kteří požadovali demisi vlády a vyhlášení předčasných voleb. Moldavsko se potácí v politické krizi od loňského dubna, kdy vyšel na světlo skandál týkající se zmizení více než jedné miliardy dolarů z moldavských bank před volbami v roce 2014. Loni na podzim situace vyústila ve vládní krizi. Další vlnu nevole v lednu vyvolalo jmenování nového premiéra Filipa, který má úzké vazby na jednoho z nejbohatších mužů země Vlada Plahotniuka.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy