Další výbuch v Číně. Exploze chemické továrny má jednu oběť

ČTK ČTK
23. 8. 2015 7:37
K výbuchu v továrně Runxing Chemical došlo v sobotu kolem 20:50 místního času. Ve vesnici, kde se závod nachází, exploze roztříštila okna.
Následky masivního výbuchu chemičky v čínském přístavu Tchien-ťin.
Následky masivního výbuchu chemičky v čínském přístavu Tchien-ťin. | Foto: Reuters

Peking - Jednoho mrtvého a devět zraněných si vyžádal sobotní výbuch v chemické továrně ve východočínské provincii Šan-tung, uvedla v neděli agentura Nová Čína s odvoláním na místní policii.

K výbuchu v továrně Runxing Chemical došlo v sobotu kolem 20:50 místního času (14:50 SELČ). Na místo zasahovalo sedm požárních sborů čítajících celkem 150 hasičů a také příslušníci speciálních jednotek vycvičených na zvládání požárů za přítomnosti chemikálií.

Ve vesnici, kde se závod nachází, výbuch roztříštil okna, otřes byl cítit až do dvou kilometrů od místa exploze. Továrna vyrábí adiponitril, což je bezbarvá látka, která při reakci s ohněm uvolňuje jedovaté plyny.

Nové neštěstí nastalo deset dní po ničivých výbuších v čínském přístavu Tchien-ťin. Při explozích v přístavních skladištích zahynulo nejméně 121 lidí, desítky osob se stále pohřešují.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy